Użytkownik

niezalogowany

Za niebieskimi drzwiami

Film w reżyserii Mariusza Paleja opowiada o Łukaszu (Dominik Kowalczyk) i jego mamie (Magdalena Nieć), którzy ulegli wypadkowi. Mama zapada w śpiączkę, a Łukasz odnosi ciężkie obrażenia. Po wyjściu ze szpitala chłopiec trafia pod opiekę ciotki Agaty (w tej roli Ewa Błaszczyk), której wcześniej nie znał. Ciotka zabiera Łukasza do pensjonatu, który prowadzi. To tam znajdują się tytułowe niebieskie drzwi, które pełnią podobną rolę jak szafa w Opowieściach z Narnii – prowadzą do innego świata.

Tematyka filmu i wystąpienie w niej Ewy Błaszczyk od razu narzucają skojarzenia z fundacją AKOGO? I słusznie, ponieważ dochód z filmu jest częściowo przeznaczony na wsparcie fundacji i prowadzonej przez nią kliniki Budzik. Dystrybutorzy filmu zadbali o materiały dla nauczycieli – zostały przygotowane scenariusze zajęć, które można pobrać.

Zwiastun filmu

Reklama filmu

Materiały dla szkół - scenariusze

Scenariusze zajęć

 
Nauczyciel i klasa/Efektywne nauczanie - Kreatywna szkoła; Wyjść naprzeciw uczniom, czyli nowe media w szkole     Nauczyciel i klasa. Samorząd szkolny - ABC samorządności szkolnej; Regulamin samorządu uczniowskiego     
 
Znajdż nas na
Facebooku